عرضه کلی باریت حفاری API

باریت نوعی سنگ معدنی بوده که در سرتاسر دنیا به شکلهای گوناگون وجود دارد که با توجه به محیط و معدنی که از آن استخراج می گردد، دارای مشخصات و ویژگی های مختلفی می باشد. این ماده معدنی مفید در شکلها و حالتهای متفاوتی وجود داشته و کارآیی آن نیز در صنایع و مشاغل مختلف، فراوان می باشد. یکی از انواع این ماده معدنی، باریت صنعتی یا باریت حفاری API نام دارد.

عرضه کلی باریت حفاری API

اطلاعاتی درباره پودر باریت معدنی

اطلاعاتی درباره پودر باریت معدنی ترکیبی تشکیل شده از Baso با وزنی تقریبی معادل 5 و در مواردی بسیار نادر تا 6 هم وجود دارد. در زبان لاتین به آن Barys اطلاق می گردد. معنای لغوی آن سنگین بوده که همین کلمه به خودی خود بازگو کننده ویژگی بارز این ماده محسوب می گردد. این ماده معدنی را می توان در چند رنگ مختلف در طبیعت یافت . از رنگهایی که می توان نام برد: خاکستری، سیاه، سفید و قهوه ای می باشد.

عموما می توان آن را در سه نوع لایه ای، رسوبی و رگه دار مشاهده کرد. می توان آن را به تنهایی نیز مشاهده کرد اما عموما به همراه مواد معدنی دیگری از جمله کلسیت و کوارتز یافت می گردد. این پودر دارای استفاده های فراوانی بوده و در شکل های مختلف در طبیعت یافت می گردد. در صنایع پلاستیک سازی به عنوان پر کننده و به منظور تولید انواع محصولات رنگارنگ پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده در زمینه مقاوم سازی و ایجاد سفتی و دوام کاربرد فراوانی داشته و از این طریق باعث ایجاد مقاومت و استحکام و زیبایی در محصولات تولیدی می گردد. همچنین برای تولید محصولات ضد آب در مش حدودی 500، توانسته هزینه های محصولات پلاستیکی را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد. با بکار بردن آن در تولیدات و محصولات پلاستیکی، عمر آن محصول بالاتر رفته و در محیطهای دارای قلیا و اسید دارای استقامت می گردند.

از رنگ سفید خالص آن در صنعت کاغذ سازی استفاده فراوانی می شود. در کاغذهای سفیدی که تولید می گردد، باعث سفیدتر شدن سطح آن گردیده و درصد مقاومت آنها را بشدت بالا می برد. از نوع پالایش شده آن به منظور ایجاد سطوح براق و یکدست سفید در کاغذ بهره می برند. این ماده یک جایگزین بسیار عالی برای اکسید تیتانیوم بوده و برای پوست مشکلی ایجاد نمی نماید و تاثیر ملایمی روی آن می گذارد و به همین منظور در ساخت مواد بهداشتی و آرایشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین از آن در صنایع ساخت دارو نیز استفاده های شایانی به عمل می آید. به عنوان نمونه از آن برای ساخت داروی حاجب در زمینه درمان های گوارشی و بیماری های روده استفاده فراوانی می شود. این ماده طبیعی برای جلوگیری از اصابت پرتوهای مختلف از جمله اشعه ایکس و گاما در داخل نیروگاهها و آزمایشگاههای مختلف نیز بکار می رود. در بیمارستانها نیز به منظور جلوگیری از پرتوهای مختلف دستگاههای درمانی برای حفظ سلامت بیماران کاربرد دارد.

از این ماده در صنایع ساخت رنگ نیز استفاده های زیادی می شود. از جمله موارد مصرفی آن در صنایع رنگ سازی می توان به افزودن بر ضخامت رنگ، اضافه کردن بر شفافیت و براقی رنگ و همچنین بالا بردن ثبات و پایداری در آن، اشاره نمود. نوع سفید رنگ آن به دلیل روشنایی و خلوصی که دارد به عنوان یک تقویت کننده عالی و قوی برای انواع آغازگر قلمداد می شود.

3 مورد از مزایای باریت صنعتی

از جمله مزایای آن می توان به تراکم توده ای شدید و درصد انکسار زیاد اشاره نمود. این ماده به عنوان یکی از مهمترین گزینه ها جهت زیاد نمودن وزن سیالات صنعتی و کارخانه ای قلمداد می گردد. مقاومت قلیایی فراوان از جمله مزایای دیگر آن محسوب می گردد. در صنایع مختلف از آن به عنوان پرکننده، استفاده شایانی می شود و به همین منظور جایگزین یکسری پر کننده های گرانقیمت مثل کریپتون و مونوکس گردیده است.

در صنعت، به منظور افزایش وزن سیالات نفتی و گازی بعنوان سنگین کننده سیالات حفاری کاربرد داشته که برای استفاده از آن با این کاربرد، باید دارای وزن مشخصی بین 4.1 و 4.2 باشد. در صنایع حفاری نیز دارای کارآمدی بسیار خوبی می باشد. بعنوان نمونه در مواقع استخراج و در شرایطی که میزان فشار مایعات یا گاز شدید باشد، نیاز به یک محصول می باشد که از خروج ناگهانی و شدید مواد جلوگیری نماید و بتواند فشار آن را کنترل کند. در اینجا از این محصول معدنی استفاده می گردد. بدین شکل که آن را با خاک رس و آب تلفیق نموده و مورد استفاده قرار می دهند.

این ماده یکی از کانی های پر کاربرد در صنعت حفاری های گازی و نفتی به حساب می آید. از این ماده برای مصرف در گل حفاری استفاده شایانی می شود. از دلایل این استفاده، خنثی بودن شیمیایی، نرم بودن، سهولت استفاده، وزن بالا، تراکم و مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی، را می توان نام برد. این ماده معدنی به خاطر خاصیت ضد ساییدگی، ضد خوردگی و چینش تراکمی بالا، عموما در صنعت حفاری، حدود 40 الی 45 درصد از گل حفاری را به خود اختصاص می دهد.

از کاربردهای دیگر این ماده در این صنعت می توان به اضافه نمودن به دانسیته گل، روان نمودن مته، کنترل مقدار فشار محل حفاری، استحکام بخشی به دیواره ها وخنک نمودن مته کاری، اشاره کرد.

باریت عیار بالا چه مشخصاتی دارد؟

باریت عیار بالا چه مشخصاتی دارد؟ برای تشخیص عیار این مادع معدنی می توان به چند مشخصه استناد نمود. اولین گزینه می تواند وزن آن باشد. وزنی حداقل 2/4 و اندازه ای که بطور تقریبی 200 مش می باشد. در این مدل، فلزات و محتوای قلیایی داخلی باید خالص گردیده و کنترل گردد تا بتوان از آن در صنایع مختلف استفاده نمود. گزینه بعدی عیار شیشه ای آن می باشد. این ماده دارای مش 140+30- بوده و بعنوان یک اکسید کننده ،باعث رشد و افزایش سختی و درخشندگی می گردد. همچنین باعث صرفه جویی در مقدار مصرف سوخت بواسطه انعطاف پذیر بودن کف مذاب می گردد.

مشخصه بعدی عیار شیمیایی بوده با سطح و اندازه 84/0+ مش و -16 میل با خلوص تقریبی 95 می باشد که اکسیدهای آهن بدون فلورین را شامل می گردد. مشخصه بعدی آن پرکنندگی بوده و بعنوان عیار پرکنندگی قلمداد می شود. با رطوبتی کمتر از 0/5 درصد و خلوص 95 و 325- مش مورد استفاده قرار می گیرد. از این خاصیت در زمینه تولید انواع رنگ و پلاستیک و لاستیک و انواع چاشنی ها استفاده می گردد.

در زمینه عیار سنجی به عیار رسوب سولفاتی نیز می توان اشاره نمود که برای استفاده در صنایعی که نیازمند کنتراست زیاد می باشند مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده را ابتدا خرد نموده و در دمای تقریبی 1200 سانتیگراد می سوزانند. سپس سولفات های خاکستری به سولفید تبدیل می گردند. سپس این محصول بدست آمده را در داخل آب قرار داده و طی فرآیندی به نام لیچینگ ، سولفید مد نظر تولید می گردد.

باکیفیت‌ترین انواع باریت معدنی کدامند؟

یکی از انواع با کیفیت آن نوع کریستال و ضد اسید آن می باشد که به دلیل میزان مقاومت و سختی که دارد، در برابر اسیدها و آب واکنشی ندارد. میزان چگالی آن حدود ۴٫۳۸ بوده و میزان خالصی بالایی دارد. به دلیل خصوصیاتی که دارد از جمله سختی، در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساخت رنگ، صنعت ساخت لاستیک، صنعتی ساخت دارو، صنعت ساخت پلاستیک و … مورد استفاده فراوانی دارد.

در مورد نوع دیگر آن می توان به نوع صنعتی و حفاری آن اشاره نمود که با توجه به ترکیبات خاص و مقدار عناصری مانند سولفید، آهن و یکسری از مواد آلی و غیر آلی، به کار رفته در آن و همچنین میزان استحکامی که دارد، می توان آن را در صنایع مختلفی از جمله صنعت حفاری و معادن، صنعت ساخت لوله و … بکار برد. به دلیل شرایط ذاتی خاص و همچنین ارزان بودن از نظر اقتصادی، در صنعت حفاری به میزان بسیار زیادی از آن استفاده می گردد.

در بازار به شکل میکرونیزه عرضه می گردد. در مدل میکرونیزه شده با اندازه های تقریبی 2، 5، 10 میکرومتر و در مدلهای معمولی بطور تقریبی در اندازه 25 میکرومتر موجود می باشد. مدل میکرونیزه شده آن بیشتر از نوع معمولی کارآیی داشته و نسبت به بلانک فیکس، چربی و روغن را کمتر جذب می نماید. گفتنی ست اگر میزان ناخالصی مدل میکرونیزه زیاد باشد اول باید در دستگاهی به نام جیگ آبی، خالص گردیده و پس از رفع ناخالصی، عرضه گردد.

شاخصه‌های بارز باریت کریستالی

شاخصه‌های بارز باریت کریستالی این ماده معدنی طبیعی و مفید از احیا با زغال سنگ و حل شدن با سولفات سدیم پدید می آید. از شاخصه های مهم و بارز آن می توان به مقاومت در برابر دما و حرارت، مقاوم بودن در برابر ترکیبات اسیدی و قلیایی، میزان حلال بودن کم در مایعات خصوصا آب، مقاومت در برابر پرتوهای بنفش و قرمز و انواع پرتوهای نوری مضر، چگالی بسیار بالا، میزان سایندگی کم، خنثی بودن، جذب کم روغن و درجه خلوص بالا اشاره نمود.

جذب کم روغنها جهت بارگذاری بالا بر روی سیالات، با کمترین میزان تاثیر را ممکن می سازد. به همین منظور از این ماده معدنی در زمینه ساخت انواع آستری در صنعت خودرو سازی و صنایع هوا و فضا و دریایی استفاده می گردد. پر کردن سطوح آستری باعث بوجود آمدن سطح آستری غیر متخلخل گردیده و بواسطه ماسه پاشی و حفظ جلای خوب، آماده استفاده در سطوح بعدی تولید می گردد.

این ماده کریستالی معمولا برای انبساط ۲TiO به منظور حفظ پایداری رنگ و سختی سطح، بکار برده می شود. همچنین به عنوان حجم افزا در صنعت ساخت رنگ کارآیی فراوانی دارد. ضریب بالای شکست آن باعث می گردد به صورت دانه ای شفاف به رنگ سفید در انواع رنگ لاتکس عمل کرده و درصد متوسطی از میزان قدرت پوششی را با حداقل میزان تاثیرگذاری، فراهم نماید.

5 ویژگی مهم باریت دانه بندی

همانطور که قبلا اشاره کردیم این ماده معدنی در صنایع مختلف مورد استفاده عمده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های آن این است که این ماده صنعتی به نسبت سایر مواد غیر فلزی دارای وزن بیشتری بوده و سنگین تر می باشد. دارای سطوح جلادار شیشه ای بوده گاهی موارد به شکل یکسری بلورهای ارترومبیک مشاهده می گردد. این ماده معدنی به صورت های دیگری نظیر قلوه ای و بلورین نیز دیده می شود.

مقاومت و سختی آن را می توان بعنوان ویژگی بعدی آن قلمداد کرد که بطور تقریبی بین 2.5 تا 3.5 متغیر می باشد که عموما نواحی و مکان های مختلف، این ماده معدنی را در درجه سختی های گوناگون تولید می کنند. این ماده کاربردی، در بعضی مواقع بواسطه رسوبات در چشمه های آب گرم به دست می آید. در برخی دیگر از اماکن به شکل سیمان ماسه ای و یا بصورت بازمانده در کانسنگها وجود دارد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم و بسیار کاربردی آنها دارا بودن مقاومت شیمیایی می باشد. از سولفات رسوب شده آن به عنوان ضد آب کننده انواع رنگ، ماده ساخت لاستیک و مواد لینولئوم بکار می برند. همچنین در صنعت پارچه بافی و ساخت چرم، از آن بعنوان لعاب دهنده استفاده می نمایند. از اکسیدهای شیمیایی موجود در آن در زمینه ساخت شیشه و متالوژی استفاده می شود.

از دیگر مشخصه های مهم آن می توان به خاصیت مقاوم سازی اشاره نمود که در ساخت انواع بتون، مصالح ساختمانی، بلوکهای سیمانی، آسترهای خودرویی و … اشاره کرد. از خاصیت پرکنندگی آن می توان در ساخت انواع کائوچو، چینی سازی، ساخت انواع سرامیک، ساخت جوهر سفید، تولید لباس های عایق، شمع خودرو، مواد محترقه و انفجاری، ساخت شیشه شفاف، ساخت لوازم بهداشتی و آرایشی، انواع لوله خلاء، لاک غلط گیر، لامپ فلورسنت و … استفاده نمود.

این ماده معدنی عموما به طور اتفاقی در مقادیر زیاد در انواع رگه ها و لایه های رسوبی تمرکز می یابد. این اتفاقی می تواند به همراه یکسری از مواد دیگر مانند سلستین، آسفالریت، دولومیت و کوارتز در محیط های مختلف کره زمین رخ دهد. در بعضی موارد این مواد در چشمه های آب گرم رسوب نموده و تشکیل کانسارهای سولفیدی توده ای می دهند.

خرید مستقیم باریت حفاری API

خرید مستقیم باریت حفاری API عرضه و فروش انواع باریت از جمله باریت عیار بالا، باریت کریستالی، باریت دانه بندی، پودر باریت معدنی و… با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شکل عمده صورت می پذیرد. خرید باریت و انواع مواد معدنی مانند کائولن، بالکلی، بنتونیت، تالک، فلدسپات، دولومیت و … به دو روش حضوری و غیر حضوری امکانپذیر می باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما، در مقرون به صرفه ترین و سریعترین حالت ممکن، به بررسی کیفیت محصولات مد نظر خود پرداخته و در صورت تمایل با خیالی مطمئن به خرید بپردازید.